Yapımcı/DJ duo Dense & Pika, Alex Jones (Hypercolour plak şirketinin sahibi) ve birçok insanın Glimpse takma adıyla tanıdığı Chris Spero’dan oluşuyor.

İkili çalışmalarının ilk meyvelerini 2011’de radyolara ve kulüplere dağıttığı kayıtlarla verdi. Hiç zaman geçmeden Scuba tarafından keşfedilen Dense & Pika; o zamandan beri Adam Beyer’in Drumcode’u, Scuba’nın başarısı herkesçe takdir edilen Hotflush etiketi altında çok sayıda albümü geride bıraktı ve tarifi güç Hypercolour’la dışa açıldı. Aynı zamanda Adam Beyer & Ida Engberg, Digitalism, Disclosure, KDA, Leftfield, Maya Jane Coles, X-Press 2’nun sevilen parçalarını ve Paul Woolford’un onlara DJ Mag’in “En İyi Remix” kategorisinde ödül kazandıran “Erotic Discourse”unu yeniden yorumlayarak remix yeteneklerini de kanıtlamış oldu.
Her hafta dünyanın başka bir yerinde sergiledikleri performanslar ikiliyi efsanevi Trouw (Amsterdam), Panaroma Bar (Berlin), Fabric (Londra) gibi üst düzey kulüplere ve dünyanın her yerinden festivallere taşıdı. İkili, elektronik müziğin isim yapmış DJ’lerinden Skream, Scuba, Chris Liebling, Breach, George Fitzgerald, Adam Beyer, Dubfire, Jackmaster, Dusky ve daha nicelerinin de desteğini kazandı.

Ferhat Albayrak;
1996 Eylül ayında Beyoğlu’da “Next” adlı kulüpte profesyonel kariyerine başlayan, o günden bugüne kadar Türkiye’nin bütün büyük festival ve kulüplerinde performans gösteren Ferhat Albayrak, 2008 yılında kendi prodüksiyonlarını yapmaya başladıktan sonra uluslararası arenada tanınmaya ve dünyanın önde gelen kulüplerinde performans göstermeye başladı. Bunların en önemlisi kuşkusuz “Dünyanın En İyi Kulübü” ödülünü son yıllardır kimseye bırakmayan Space Ibiza’da Carl Cox’un gecelerinde 2 farklı tarihte gösterdiği performanslar oldu.
FG 93.7 Radyodaki programı, her Cumartesi akşamı 14 yıldır kesintisiz yayınlanmaktadır.

Rubsilent;
Hamza Solim a.k.a. Rubsilent 90'ların başında toplama albümler, miks CD'ler, CD Single'lar derken plak arşivi yapmaya başladı ve profesyonel olarak DJ'liğe ilk adımını 1998'de attı. 1999'da Bağdat Caddesi Loop'ta resident DJ olarak görev aldı, 2000 yılında ise üniversite eğitimi için ABD Chicago'ya yerleşti. 2000-2007 yılları arasında okul radyosunda yerel DJ'lerle tanışmasının ardından Illinois, Missouri, Iowa, Indianapolis gibi belli başlı eyaletlerde kulüp, özel parti ve etkinliklerde sayısız performans sergiledi. Rubsilent'ın birlikte çalmış olduğu DJ’ler arasında Green Velvet, DJ Funk, Lego, Diz, Terry Mullan, Doc Martin, DJ Dan, Mark Grant, Johnny Fiasco, Andre Harris, CZR, Robert Armani, Paul Johnson, Stacy Kidd, Jon Cutler, DJ Bear Who, DJ Garth, Gene Hunt, Kerri Chandler, Miles Maeda, Common Factor ve Sandy Rivera gibi ABD house sahnesinin önemli isimleri bulunuyor.

Kendine has çizgisinden ayrılmayan ve yeni çıkan alt türlere de yabancı kalmayan Rubsilent; deep house, broken beat, nu jazz, afrobeat, jazz-dance, disco, deep techno, detroit techno, minimal ve dub gibi bir çok farklı tarzdan nasibini almış geniş bir plak arşivine sahip. Arşivinin genişliği müziğin dijital formatına olan antipatisinden de kaynaklanıyor.


« Ağustos 2017 »
Pzt Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31