garajistanbul’da Indie Rock Gecesi!The Away Days ve The Ringo Jets 5 Şubat Cuma gecesi garajistanbul Sahnesi’nde…The Away Days
Oğuzcan Özen ve Sezer Koç tarafından 2012 yılında kurulan ve Haktan İlhan ile Anıl Atik'in katılımı ile son şeklini alan The Away Days o sene yayınladıkları "How Did It All Start" adlı EP'leri ve "Galaxies" adlı video klipleriyle kendi takipçi kitlesini oluşturmaya başladı. 2013 yılının Mart ayında Amerika’nın Austin kentinde gerçekleşen South by Southwest Festivali'nde gerçekleştirdikleri iki performans sonrası aralarında The Guardian gibi devlerin de bulunduğu yabancı basının ilgisini çektikten sonra, Mayıs ayında gerçekleştirdikleri The Great Escape festivalinin de dahil olduğu iki haftalık İngiltere turnesinden de başarıyla döndüler.
Aralık başında Londra, Brighton ve Bournemouth şehirlerinin dahil olduğu bir İngiltere turnesi ve Red Bull Londra Stüdyoları'nda bir çekimin ardından Belçika'nın Gent kentinde Glimps Festivali'nde sahne aldılar.

The Ringo Jets
2012’de internet üzerinden ve kendi yaptıkları baskılarla dolaşına soktukları ilk EP’leri “Limited Lunch Pack” ile Istanbullu yeraltı müzik sahnesine göz kırptılar. 2013’te Newcomers Festival’da izleyenleri yerine çivileyen performansları ile dikkat çektiler. Aynı yıl Avrupa’nın önde gelen festivalleri Primavera Sound, Waves gibi festivallerde boy göstererek sadece iç sahada değil yurtdışında da iddialı olduklarını gösterdiler. Ilk resmi albümlerini Milano'nun efsane stüdyosu Officine Meccaniche'de Muse, Franz Ferdinand, Afterhours, Calibro35 gibi gruplarla da çalışmış olan Tommaso Colliva'nın prodüktörlüğünde kaydettiler. Albümde Mauro Refosco (Red Hot Chili Peppers, Radiohead, Thom Yorke) ve Enrico Gabrielli (John Parish, Mariposa, Afterhours, Calibro35) gibi konuklar aldılar.
Bol gitarlı müziklerini moda olduğu için değil, genlerine işlenmiş olduğu için yaşatmaya baş koyduklarını düşünürsek sevenin çok sevmesi, hem yurtiçinde hem yurtdışında ilgi görmeleri akla yatıyor.


« Ağustos 2017 »
Pzt Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31