Galataperform'un yeni oyunu Aşk ve Faşizm, Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi kapsamında bir araya gelen 4 yazarın metinlerinin birleşmesinden oluşuyor.

Oyunlarında yeni metinleri, yeni sahneleme teknikleriyle birleştiren Yeşim Özsoy Gülan, Genel Sanat Yönetmeni olduğu Galataperform’un "Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi" kapsamında çalıştığı yazarlardan Gianina Cărbunariu (Romanya), Linda McLean’i (İskoçya) ve Helena Tornero’yu (İspanya) Aşk & Faşizm başlığı altında bir araya getiriyor. Oyunda gerçek ile kurgusal olan arasında gidip gelen, kadın enerjisinin ön plana çıktığı, yalın bir sahneleme öngörüyor. Oyun metninin çalışma aşamasında, her yazar, diğer yazarlarla olan sohbetler, kendi hayatları ve başlık kavramları üzerinden gerçeklere dayanarak metinleri oluşturdu. Yazarların skype üzerinden yaptıkları sohbetlerden yola çıkarak birbirilerine paralel geliştirdikleri dört farklı metin, reji ve sahneleme aşamasında tek bir oyun olarak bir araya geldi.

Karanlık/aydınlık, kapalılık/açıklık, örtü/örtüsüzlük kavramlarıyla ışık, hareket ve metni birlikte işleyen oyun, günümüz faşizmine öznel ve eleştirel bir yorum getiriyor.

Yazan: Gianina Carbunariu, Linda McLean, Yeşim Özsoy Gülan, Helena Tornero
Yöneten ve Kurgulayan: Yeşim Özsoy Gülan
Oyuncular: İncinur Daşdemir, Evrim Doğan, Enginay Gültekin, Burcu Halaçoğlu, Elif Ongan Tekçe, Sanem Öge, Özlem Saraç, Selin Zafertepe
Çevirmenler: Semra Selim (Romence), Ferdi Çetin (İngilizce), Pınar Savaş (İspanyolca)
Dramaturji: Ferdi Çetin
Işık & Mekan Tasarımı: Yüksel Aymaz
Hareket Tasarımı: İlkem Ulugün
Müzik Tasarımı: John Plenge
Kostüm Tasarımı: Yeşim Özsoy Gülan, Ferdi Çetin
Grafik: Ethem Onur Bilgiç
Fotoğraf: alengirhane
Reji Asistanı: Fitnat Budak

Oyun 100 dakika sürer. Ara yoktur.

« Ağustos 2017 »
Pzt Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31